koniczynaBiorąc pod uwagę oszczędności na kosztach ogrzewania i przyjazny środowisku sposób wytwarzania ciepła, to najlepszym rozwiązaniem okaże się pompa ciepła.

Jest to najlepszy pełnowartościowy system grzewczy, wykorzystujący do ogrzewania ciepło z natury.

Pompy Ciepła

Im bardziej zmniejszają się zasoby surowców energetycznych, ceny energii rosną. Nastał już najwyższy czas aby pomyśleć o alternatywach. Pompa ciepła wykorzystuje ciepło, dostępne  bezpłatnie w nieograniczonych ilościach naszego otoczenia. Pierwsze pompy ciepła  wyprodukowano już przed 30 laty. Wiele z tych pierwszych systemów wciąż jeszcze niezawodnie pracuje.

Jak działa pompa ciepła? Jak lodówka! Tylko na odwrót!

W lodówce domowej ciepło odprowadzane jest z wewnątrz na zewnątrz.
W pompie ciepła dzieje się to dokładnie na odwrót. Ciepło z zewnątrz, np. z gruntu, doprowadzone jest poprzez instalację grzewczą do wnętrza, do pomieszczeń mieszkalnych. Aby pozyskać ciepło z otoczenia pompa ciepła potrzebuje tylko energię elektryczną. Z 1 kilowata prądu w procesie przemian fizycznych wytworzy 3 do 4 kilowata ciepła o temperaturze nawet do 65 stopni Celsjusza. Dzięki temu pompa ciepła może być jedynym dostawcą ciepła do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej dla całego domu.

Pompa ciepła nie wymaga wsparcia przez kocioł grzewczy lub ogrzewanie elektryczne. Dzięki wysokiej technologii pompy ciepła nawet przy temperaturach zewnętrznych poniżej minus 20 stopni Celsjusza dostarczają taką ilość ciepła, aby o każdej porze dnia i nocy mieć pełen komfort ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Czy pompy ciepła można stosować tylko w nowych instalacjach ?

Nie. Firma IKM  ma w swojej ofercie pompy ciepła dopasowane do różnych wymagań, również dla modernizacji istniejących instalacji.

Czy pompę ciepła można zainstalować w każdym budynku ?

Tak! Wszystko jedno gdzie mieszkasz, pompę ciepła można zainstalować wszędzie. Nie ma żadnych ograniczeń, a wręcz przeciwnie. Nie potrzeba komina, a nawet pomieszczenia na projekt-domumagazyn paliwa.                         Dzięki kompaktowej budowie pompy ciepła nie wymagają dużo miejsca

Czy na pompie ciepła można polegać ?

Tak! W pompach ciepła tkwi ponad 30 lat doświadczenia.

Która pompa ciepła jest najlepsza ?

Ta, która najlepiej spełnia Państwa wymagania.

Gdzie kupić pompę ciepła ?

W firmie  IKM Michoń, 47-303 Krapkowice, ul.Ks.Koziołka 4

Wykonujemy obliczenia strat ciepła istniejących i nowo budowanych budynków mieszkalnych, wspólnot mieszkaniowych i obiektów przemysłowych w celu odpowiedniego doboru pompy ciepła.

Wykonujemy projekty instalacji grzewczych z pompami ciepła łącznie z projektami dolnego źródła. Zaprojektowaliśmy m.in. instalacje kaskady pomp ciepła dla Pływalni w Gogolinie, instalacje pomp ciepła  dla Domu Kultury w Naroku, Sali gimnastycznej przy szkole w Żywocicach,  Zakładu POM w Krapkowicach, Zespołu Rekreacyjnego w Gogolinie, Przedszkola w Siołkowicach, Hotelu Vertigo w Gogolinie.

Posiadamy kilkadziesiąt realizacji instalacji pomp ciepła różnego typu. Pompy przez nas zainstalowane pracują m.in. w Krapkowicach, Gogolinie, Ligocie, Większycach, Dębskiej Kuźni, Luboszycach, Winowie, Żyrowej, Jarnołtówku, Porębie, Leśnicy, Zielinie, Brzezinie, Mechnicy, Górażdżach, Opolu, Chmielowicach, Kotorzu, Kątach Opolskich, Domaniówku, Prószkowie, Czarnowąsach, …

pompy ciepła Opole
pompy ciepła Wrocław
odwierty dla pomp ciepła